sutasbalss vēsture


SUTAS BALSS 2012.

 Viens no gaidītākajiem viesiem festivālā ir grupa no Rēzeknes Sacramental piedalījusies vairākos konkursos. "Wacken Open Air 2011"(notiek Vācijā un ir vasaras lielākais smagās mūzikas festivāls pasaulē) startē ar panākumiem un gūst 3 vietu starp 30 valstīm. Grupa daudz koncertē un aizrauj skatītājus ar savu atraktīvo sniegumu.
 Katru gadu pasākuma ietvaros festivāla ietvaros nu jau par tradīciju kļuvušas lauku sporta spēles, pļavas futbols, volejbols un citas alternatīvas nodarbes, visaktīvāk otrās dienas rīta pusē. Apmeklētāji dzīvo teltīs, kurina ugunskurus, peldās Dūņiniekā, apmeklē Bībeles muzeju un Dabas muzeju.

Festivālā piedalās:  
              Pirmā diena (17.08.)
SKATUVE "A"Sākums 18.00. Sutas Dampis, Motorium, U-13, Putna galvas, Johnny &The Burnouts, KGDJ, Enapsis, Stage Divers, Synodic, Opifex.
               Otrā diena (18.08.)
SKATUVE "A"Sākums 15.00.
Night Star, Royal Cocks, Arkādija, Dehead, Cries Rent The Air, Blinded Memory, Sound Machinery, Deodium, Kumosiņš, Sacramental, Leyla Rose, Krovi.

SUTAS BALSS 2011.

  Festivālā jau otro reizi piedalās pašmāju spilgtākie smagā roka pārstāvji Skyforger, kas arī guvuši plašu atpazīstamību ārpus Latvijas robežām un savā repertuārā vienmēr ir uzticīgi latviešu tautas mūzikas saknēm.  Skyforger ir iekarojuši daudzas fanu sirdis Latvijā un ārzemēs – gan ar interesanto latviešu tradicionālās mūzikas sajaukumu ar smago roku; gan ar savu atraktīvo skatuves tēlu. Grupa ir daudzkārt koncertējusi dažādās valstīs (Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē, Austrijā, Šveicē, Īrijā, Anglijā, Portugālē, Spānijā, Francijā, Ungārijā, Horvātijā, Rumānijā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Zviedrijā, Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Krievijā, Ukrainā, ASV) un neapšaubāmi ir ārzemēs pazīstamākā latviešu smagā roka grupa, kā arī ierindojas starp vadošajām grupām pasaulē pagan metal stila ietvaros. 2010.gada 8.februārī Skyforger paraksta līgumu sadarbībai ar amerikāņu ierakstu kompāniju Metal Blade Records, kuri izdeva grupas jauno albumu "Kurbads" 26.aprīlī Eiropā un 11.maijā arī Ziemeļamerikā.
  Šis gads plaši pārstāvēts ar vairākiem ārzemju viesiem Inquisitor(Lietuva), Ceremonial Perfection(Igaunija), Unholy Fables(Igaunija), Thou Shell of Death(Igaunija)
   Tālākie šī gada viesi ir Sekhmet (Čehija) Grupas dibināta 2002. gadā un spēlē ātru un masīvu war black metal.Pastāvēšanas laikā – 3 split albumi un divus pašu albumi – „Masová Oèista Èlovìka” (2006) un „Okularis Infernum” (2007). Ievērības cienīgs fakts, ka grupa dziesmās izmanto dzimto valodu.

Festvālā piedalās:  
              Pirmā diena (26.08.)
SKATUVE "A"Sākums 19.00
.Sacramental, CanZone, Inokentijs Mārpls, Rūsa, Inquisitor(Lietuva), Ceremonial Perfection(Igaunija), Opifex, Helid.
SKATUVE "B"Sākums 19.30. Arkādija, Putnagalvas,LMNH, Stage Divers, Motorium, Krovi, Charisma,Stagnant Project.

            Otrā diena (27.08.)
SKATUVE "A"Sākums 14.00.
The Golden Rivet, B-Sea Surfers, Melanna, Rebel Riot, Enema Express, Unholy Fables(Igaunija), Sekhmet(Čehija), Skyforger, Sound Machinery, Wildborn, Asthma, Thou Shell of Death(Igaunija)
SKATUVE "B"Sākums 14.30.
Aizvaidži, Trauksnes Stāvoklis, The Bloody Dolphin, The Solid, Konservētie stringi, The Next Ones, The Barners, MadFish, U-13, Night Star, SnoBrand.

SUTAS BALSS 2010.

  Nu jau par tradīciju kluvuši apmekletāju gaidītākās grupas Inokentijs Marpls uzstašanās festivālā Sutas balss. Inokentijs Mārpls ir latviešu rokgrupa, kas dibināta 1985. gadā (sākotnējais nosaukums Aklā Zarna, 1987. gadā pārtop par Inokentiju Mārplu). Inokentija Mārpla līderis Dambis ilgus gadus pazīstams kā Latvijas pagrīdes mūzikas dzīves vadītājs - daudzu nozīmigu DIY mūzikas sarīkojumu organizators un ierakstu izdevējs. Grupas ieguldījums pankroka attīstībā Latvijā ir viens no ievērojamākajiem. Grupa ir viena no leģendārākajām Latvijas underground grupām, kas tiek uzskatīta par PSRS hardcore aizsācējiem. Grupa koncertējusi daudzos underground festivālos. Spēlējusi arī ārpus Latvijas: Lietuvā, Igaunijā, Holandē, Ungārijā, Krievijā. Grupas mūsdienu skanējums ir pankroks, rokenrols, regejs, jaunais vilnis, roks, hārdkors, džezs u.c.

Festvālā piedalās:  
            Pirmā diena (20.08.)
SKATUVE "A"Sākums 18.00
KGDJ, U-13, Sutas dampis, The Aftermoon, Inokentijs Mārpls, SIA RADIKAL, SideMind, Diseim, Rebel Riot, Scud Qualm, Enema Express, Katalepsija.
            Otrā diena (21.08.)
SKATUVE "A"Sākums 14.00
Putna galvas, Potenciāli, The solid, GERA4, Konservētie stringi, Motorium, The First Day, Seat Free, Backstab, Intense, Ghettozloba, Collide, Sacramental,Standing On My Own, Monckeyrock, Zenith, Not Responding.


   Festivāls saglabā savu nekomerciālo tradīciju un piepulcē jaunus festivāla fanus. Estrādes grīdas uzlikšana un jumta rekonstrukcija piesaista daudzus jauniešus no Alūksnes, Gulbenes un citiem tuvākajiem novadiem. Vairak nekā 80 jauniešu visas vasaras garumā ieguldīja savu darbu pie rekonstrukcijā un sakopšanas darbos.

koncertus sniedza:

 Putna Galvas , Inokentijs Mārpls, SIA RADIKAL, SynodicWild, Thursday 12th , Tērauds,  Rebel yel, Uz sienas rakstīts, Animal stampede,.Tabea thoren , Concomitant, Dehydrated goat,  3 promiles, Collide, Trauma moralis,  In the box, Tumors,  Helid , Rūsa , Lietotas mēbeles no Holandes , Disease ,   Motorium , KGDJ , Suņa stunda , KISS of the DOLLS, Seat free,  Heil,  Krovi , 2 tie, Stonestreet , V.I.P.P. Basbočka ,  Ghettozloba.

    Nu jau piekto gadu festivāls notiek "Sprīdīšos". Laika apstākļi ir patiesi labvēlīgi brīvdabas festivālam, bet datumu

sakritība ar daudzajiem skolu izlaidumiem krietni samazināja apmeklētāju skaitu. Neskatoties uz to Sutas balss festivālam apmeklētāju netrūkst, jo pasākums ir iemantojis plašu festivāla fanu loku.

    Kā īpašie viesi šajā gadā festivālā ir grupa Torture Squad no Brazīlijas. Šis bija grupas pirmais koncerts Latvijā. Grupa pastāv jau kopš 1990. gada un līdz šim ir izdevuši 5 albumus. Grupas mūzikas stils ir brutāls thrash/death metāls, atgādinot Dienvidamerikas rupjo thrash skanējumu kombinācijā ar vācu thrash agresiju un agrīnā death metal iezīmēm. Atpazīstamību pasaulē Torture Squad guva ar 2003. gada albumu Pandemonium, kas iekaroja daudzu žanra cienītāju sirdis un bieži tiek uzskatīts par vienu no labākajiem šī žanra albumiem pēdējo 15 gadu laikā.

 Festvālā piedalās:  

 Pirmā diena (20.06.)

SKATUVE "A"Sākums 18.00 Motorium, Helid, The Blackout, Trianas parks

, Rūsa, Patriots, Lasssie the cat, Torture squad(Brazīlija- death metal), Sidemind, Cilice (Holande-progressive rock), Strain

SKATUVE "B" Sākums 17.30 Monologs divatā, Uz sienas rakstīts, Trakmēnes, Volyst, Sutas dampis, KGDJ, Tumors, PND, Inokentijs Mārpls, Traka Traka Muuu, Mismach, Requitall, Angervoice, The black tea

Otrā diena (21.06.)

SKATUVE "A"Sākums 16.00 Katalepsija, Krovi, Rebel Yell, Moondust (Lietuva), Linga, Relicseed, Trauma moralis, Synodic, Collide, Abort of succubus, Sandtrout,  Deserving Case

 

SKATUVE "B"Sākums 15.30 Melanna, Freelancers, Butter in fly, La punk, Kauns un negods, Pseido, Seat free, Apēdājs, Screampiece, Oranžās brīvdienas, Order sang

      Darbojas divas skatuves,  video demonstrējumi un akustiskie izpildījumi. Festivālā piedalās 50 grupas. Apmeklētāji atpūšas dzīvojot teltīs, kurinot ugunskurus, dodoties peldēties u

z netālo Dūņezeru, spēlējot pļavas futbolu un piedaloties citās aktivitātēs.

 

 Festvālā piedalās:  

 Pirmā diena (29.06.)

SKATUVE "A"Sākums 18.00 R.A.G.E., Discase, Tērauds, Melankolic, Guerilla Habits, LMNH, Rūsa, Linga, Sanctimony, Židrūns,  Motorium

SKATUVE "B" Sākums 17.30 1/2H 1/2W, Bērna prātā, KPP, Trauma moralis, Green Novice,  Screaming Masterpiece, Barcoded Life, Sutas Dampis, Inokentijs Mārpls, Wrong Side, Versus,  CHW

Otrā diena (30.06.)

SKATUVE "A"Sākums 16.00 Morning Maniacs, Insomnia, Thusday 12, Ab

ort of succubus, Well Set, Fight Fire, Dawn Vision, Relicseed, Bite Back, Huskvarn, Collide, Serpent

SKATUVE "B" Sākums 15.30 Emfāze, Monologs Divatā, 75.5 santīmi makā, KGDJ, Nimfa, Blade Razor, In the box, Kauns un negods, Drunk Punk, Intrigate, Tumors, Traka Traka Muu, The Battlefield, Pure sickness, S.I.C.

     Foto no jauniešu kultūras portāla  www.hc.lv   1. galerija       2. galerija     3.galerija

     Par emocionālo labsajūtu rūpējas dzīvās mūzikas izpildītāji un arī elektroniskās mūzikas izpildītāji. Pasākumu papildina video meistari no studijas „2 ANNAS”, kas prezentē savus izcilākos intelektuālā kino gara darbus. Visas aktivitātes tiek iemūžinātas video.

     Šajā festivālā goda viesi bija grupaSkyforger, līdz ar to festivālu apmeklēja ļoti daudzi šīs grupas fani, kas papildināja festivāla apmeklētaju skaitu kopumā.Grupa Skyforger (latviski – Debesu Kalējs) izveidojās 1995.gadā, kad trīs dalībnieki - Pēteris, Edgars un Imants no doom metal grupas Grindmaster Dead nolēma nodoties jauniem muzikāliem izaicinājumiem un pievērsās savu senču vēstures un tradīciju izpētei.Pa šo laiku Skyforger ir iekarojuši daudzas fanu sirdis Latvijā un ārzemēs. Grupa ir daudzkārt koncertējusi dažādās valstīs (Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē, Austrijā, Šveicē, Īrijā, Anglijā, Portugālē, Spānijā, Francijā, Ungārijā, Horvātijā, Rumānijā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Krievijā, ASV u.c.)

      Nepacietīgākie sevi nodarbina ceļot, jaucot un atkal atjaunojot teltis, spēlē pļavas futbolu un volejbolu un netradiciolālo sporta veidu- vizināšanos ar atraktīvo  „Ēriku”(Sutas metālisko ķerru), kurina ugunskuru, vārot lielo zupu, skaldot malku, vai arī vienkārši patīkami pavada laiku jauku biedru kompānijā . Notiek orientēšanās sacensības „Atrodi savu alu”. Apmeklētāju labsajūtai kalpo arī sutas taksometrs, kurš regulāri kursē no festivāla norises vietas uz Alūksnes centru un atpakaļ – vajadzības gadījumā aizved arī uz 400 m netālo ezeru.

Festvālā piedalās:  

Pirmā diena (30.06)

SKATUVE “A”. Sākums 18.00 Sutas Dampis, Caraway Seeds, Sniegavīru Rūpnīca, Lietotas Mēbeles No Holandes, Afroambient, Skyforger, Inokentijs Mārpls, Rūsa, Trakmēnes, Ghetto Zloba, Ghiarta, Undusted, Apātija  

SKATUVE “B”. Sākums 18.00 MSK, Drunk Punk, Bezgaisma, Jūdas grashi, P.Vitamini, Kauns un Negods, Cherez Window, Butter in Fly, Totālais Pālis, Breezy Bad, Tumors, The Other Ways

Otrā diena (01.07)

SKATUVE “A”. Sākums 17.00 2tie, Bruit Monkey, Wild, Židrūns, Tanku Duure, Cilvēks ar Putniņu, Collide, Huskvarn, Crowd, Skullfucker(Somija), Cacophonics, Uncomely, Side of Pain, Phoobija, Shaman Guild

SKATUVE “B”. Sākums 14.00 The Snips, Advokātu Pakalpojumi, ZKV, Trash Driver, Serpent, G.F.Y, Plow, Backyard, Ex Anima, Helid, Aibeks, Trauma Moralis, Ability, Asaru Laasts, Eagle Eye, Lazarus

SUTAS BALSS 2005

     Pateicoties pozitīvajām atsauksmēm par festivālu 2005.gada augustā festivālā piedalās vairāk nekā 35 grupas. Neskatoties uz lietainajiem laika apstākļiem pasākums norit veiksmīgi un apmeklētājus nebiedē pat slapjās teltis. Morālie un materiālie atbalstītāji „R&M Studios”, darbinieki iedibina jaunu tradīciju- nofilmējot un ierakstot pasākuma norisi, un izdodot nekomerciālu DVD (sales free) – kurš no 2005.gada 20.marta tapa pieejams no mājas lapas www.rmstudios.lv

 Festvālā piedalās:  

Pirmā diena (05.08.) Saare, Hertz, Degradance, MotoriuM, Devoyed, Židrūns, Geto Zloba, Sutas Dampis, Inokentijs Mārpls, Bruit monkey, Adamsu famīlija, GELOUSY, P.O.R.N.O. & Co, Apēdājs

Otrā diena (06.08) Phobija, Tanku Dūre, Undusted, Astro’n’out, Dark, Embrijs, Ntā-Sērija, Lietotas Mēbeles No Holandes, Crowd, Slide-50 (Igaunija), Seguour Instinctus, Shamou Gild

RM studijas konkursa ietvaros uzstājas:

Pirmā diena (05.08.) Miera osta, Dead Letter box, No tape, The Panckas, Reaching Bravo, Mirusī paaudze, Letarģja u.c.

Otrā diena (06.08)Fratless, Emetica, N.M.A., Defame, Anpher, PowLick, Not yet,Pretinde, Vain The snippets, Ghiarta u.c.

SUTAS BALSS 2004

    Jau 2004.gada augustā festivāls kļūst par divu dienu pasākumu. Ar 2004.gadu festivāls pirmo reizi notiek Jaunalūksnes „Sprīdīšos”. Lauku sēta meža vidū nu jau ir kļuvusi par tradicionālu festivāla norises vietu. Festivāla apmeklētāju skaits ir krietni audzis, jaukā atmosfērā tie pavada divas dienas ļaujoties mūzikai, atpūtai un skaistajai ziemeļvidzemes dabai.. Pasakums viesiem patīk un atsauksmes par festivālu ir vairāk kā pozitīvas

 Festvālā piedalās:    Overload, Caraway Seeds, The Sound, Lietotās mēbeles no Holandes, Embrijs, MotoriuM, Flame Spirit, Centurion, Zoltan, Interment, A State of Feeling that Has No End, N-tā Sērija, For The Family, Lost Soul, Pornstone, EmitiCa, Inokentijs Mārpls, Sniegavīru Rūpnīca, G-Spot, Letargija u.c..

SUTAS BALSS 2003

    Pirmo reizi festivāls „SUTAS BALSS” notiek Alūksnes Pilssalas estrādē kā muziķu sadraudzības pasakums par godu grupas „SUTAS DAMPIS” 13 gadu jubilejai. Šis vienas dienas festivāls tiek rīkots augusta menesī un kaut ari līst ir labi apmeklēts un klausītāji nepamet pilssalas estrādi.

    Festivalu organizē un klausītajus priecē paši jubilari „Sutas Dampis”. Piedalās arī tadas grupas kā nu jau tautā pazīstamā, bet tad tikko radusies grupa „Lietotas mēbeles no Holandes”,  „Naked Life”, „R.M.” un citi apsveicēji.

   Pasakums ir izdevies un rodas ideja , ka nakamajā 2004.gadā jāorganizē 2 dienu festivāls, kurš nu jau ir kļuvis par apmeklētu un patikamu tradiciju.

Komentāri (6)  |  2011-01-26 16:04  |  Skatīts: 13005x         Ieteikt draugiem       TweetMe
Lil* - 2011-01-28 02:05
Visos biju izņēmot 2005 gadu- netiku.:)

Fans* - 2011-01-29 19:41
Super tuss!!!!! :)

gwildors* - 2011-02-01 11:26
es biju visos un ari 2011 būšu

incīte* - 2011-02-07 17:05
Šitais būs vēl vislabākais-gaidu!!!

Ance* - 2011-02-09 14:44
Pagājušo gadu biju pirmo reizi, biju sajūsmā! Iesaku apmeklēt ikvienam, kurš mīl brīvību un interesantu kompāniju!!! :)

Mazā fane* - 2013-08-09 17:09
Gaidu Inokentiju Mārplu!!!


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ